Bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja

Pobierz

Pobierając treści z niepewnych źródeł, możesz narazić siebie i swój komputer na niebezpieczeństwo.. Komputery.. Możesz się chronić przed internetowymi szpiegami na wiele różnych sposobów: Tryb prywatny ("incognito") w przeglądarkach.. Aktualizuj na bieżąco swój system .BEZPIECZNE SURFOWANIE W INTERNECIE Bezpieczne korzystanie z Internetu, to umiejętnośćsprawnego poruszania sięw cyberświecieoraz dostrzegania i omijania zagrożeń.. Sprawdź certyfikat strony 4.. Weryfikuj informacje 8.. Wykorzystuj tryb Incognito 11.I.. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!. Aktualizuj oprogramowanie 10.. Kontakty z nieznajomymi -jak się nauczyć zasad bezpieczeństwa?. Redakcja bezpiecznypc.pl 19 marca 2021.. Już niedługo poczytacie więcej o ochronie danych osobowych - zostańcie z nami:) Przeczytaj: 1.. Prezentacja programu PowerPoint Author: ąc z programu komputerowego dziecko, nie jest biernym obserwatorem, jak podczas np. oglądania telewizji.. Podczas pracy przy komputerze nie zapominaj o poniższych zasadach: plecy powinny być wyprostowane i przylegać do oparcia krzesła;Prezentacja programu PowerPoint Bezpieczny Internet Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki.. Komputer rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje..

Wskazówki dla nauczyciela:Niebezpieczne kontakty .

Uważaj na Publiczne sieci WI-FI 5.. Uważaj na nieprawdziwe konta 9.. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego 4.. Uczeń: 1) opisuje modułową budowę komputera, jego podstawowe elementy i ich funkcje, jak również budowę i działanie urządzeń zewnętrznych; Ćwiczenie 1 Rozpoznawanie i cechy charakterystyczne urządzeń komputerowych.O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.. Komputer nie jest zwyczajnym elementem wyposażenia!. Miej "świadomość" z kim masz do czynienia 3.. Co więcej spędzanie przez ekranem monitora wielu godzin dziennie może nawet prowadzić do problemów z nauką i relacjami interpersonalnymi.Plik bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja.pdf na koncie użytkownika gatocaradepez • Data dodania: 28 lis 2018Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć zagrożeń w Internecie: 1.. Antywirus łącząc się za pomocą Internetu z bazą definicji najnowszych wirusów: wykonuje aktualizację wykonuje odnowienie wykonuje odświeżanie sprawdza licencję oczyszcza komputer z wirusów 18.. Generuj losowe hasła 3.. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.Jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych?.

Warto poświęcić na to czas,Jak korzystanie z komputera wpływa na nasze zdrowie.

Z przeprowadzonych badań wynika, że komputer dla dzieci może być bardzo szkodliwy.. Jakie ślady zostawiasz serfując po Internecie?. online - grooming (co trzeci dzień do zespołu Helpline.org trafia zgłoszenie dot.. Chroń swoje dane osobowe 2.. Markowe, poleasingowe laptopy do domu i biura.. Ważne!. PRACA WYKONYWANA PRZY ŹLE ZAPROJEKTOWANYM .. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest.. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi.. Komputery.. Chroń prywatne dane 2.. Raś D: Korzystanie z telewizji i komputera a ryzyko ograniczenia rozwoju kontaktów społecznych u uczniów.. jest kilka zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać: - nie podawaj nikomu danych (chyba, że są wymagane przy rejestracji - wtedy tylko w sprawdzonych serwisach publicznych) - gdy ktoś wypytuje cię o twoje dane - nie odpowiadaj; najlepiej skończyć taką rozmowę jeżeli nie musisz, - nie umieszczaj ważnych danych na komputerze podłączonym …zapewnij sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą ci się zrelaksować i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni.. sTwój komputer stacjonarny lub laptop nigdy nie będzie tak bezpieczny jak w firmowym opakowaniu: błyszczący, nienaruszony i nie podłączony do niczego co jest w stanie zrobić mu jakąkolwiek krzywdę..

4.Odpowiedzialne, bezpieczne korzystanie z sieci pomaga w chronieniu twojej prywatności.

Jest przydatny .Plik bezpieczne korzystanie z komputera prezentacja.pdf na koncie użytkownika mindaugaslaskis • Data dodania: 22 kwi 2015Redakcja bezpiecznypc.pl 25 sierpnia 2021.. Niestety, nie wszystko jest tam zawsze takie, na jakie na pierwszy rzut oka wygląda.. Zagrożenia w Internecie - co czeka na nas w sieci.. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.Kształtowanie bezpiecznych i higienicznych .. • stanowisko komputerowe powinno składać się z regulowanego stołu i krzesła obrotowego oraz podkładki pod nadgarstek.. Opracowanie: Magdalena Chomiuk Małgorzata Bodecka Łosice, marzec 2005r.Poniżej linki do ich opisu: Rodzice, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci, lub ci, których dziecko miało kontakt ze szkodliwymi treściami i nie wiedzą jak na tę sytuację zareagować, mogą skorzystać z bezpłatnej linii 800 100 100 prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.. Zaproszenia do ubicia interesu.W bezpieczny sposób usuwaj swoje dane z nośników, których się pozbywasz.. W dzisiejszych czasach spędzamy coraz więcej wolnego czasu przed komputerem, żeby kontaktować się przyjaciółmi i pisać emaile, surfować po Internecie, korzystać z portali społecznościowych i oglądać telewizję online.zapoznanie uczniów z zasadami netykiety zapoznanie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci Cele operacyjne: Uczeń: wie jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, wie po jakich stronach WWW może bezpiecznie surfować uruchamiać bezpieczne strony wymienia zasady netykiety i stosuje je w praktyce bezpiecznie korzysta z Internetu.OpisBezpieczeństwo Internet to kopalnia informacji..

Jednak w dzisiejszych czasach komputer bez ...Na czym bezpieczne korzystanie z sieci?

Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!. Włącz autoodtwarzanie.. uwodzenia, Cyberprzemoc - dzieci coraz częściej padają ofiarami agresji .. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.. BEZPIECZNE POSŁUGIWANIE SIĘ KOMPUTEREM I JEGO OPROGRAMOWANIEM, KORZYSTANIE Z SIECI KOMPUTEROWEJ Uczeń: 1) opisuje modułową budowę komputera, jego podstawowe elementy i ich funkcje, jak również budowę i działanie urządzeń zewnętrznych; Ćwiczenie 1 Rozpoznawanie i cechy charakterystyczne urządzeń komputerowych.. Aby czućsię bezpiecznie w sieci, należyposiadaćinformacje o tym jak zabezpieczyć sprzęti jak chronićswojąprywatnośćoraz nie daćsięoszukaćinternetowym przestępcom.Bezpieczne korzystanie z komputera przez dziecko Kiedy dziecko podrośnie i zacznie samodzielnie korzystać z komputera, rodzice staną przed problemem zapewnienia mu bezpieczeństwa i wyboru takich zabaw, by jednocześnie mogło się uczyć i poszerzać swoją wiedzę.. 5.Komputer a dziecko.. Nie musisz godzić się na każde ciasteczko, które pomaga w śledzeniu twoich internetowych działań.. ze strony swoich rówieśników- stalking - uporczywe nękanie, Nadmierne korzystanie z Internetu-BEZPIECZNE POSŁUGIWANIE SIĘ KOMPUTEREM I JEGO OPROGRAMOWANIEM, KORZYSTANIE Z SIECI KOMPUTEROWEJ.. Strony, na które lepiej nie wchodzić (pornografia, hazard, "dziwne" organizacje).. Nie otwieraj podejrzanych plików 7.. Nie klikaj w podejrzane wiadomości 6.. Netykieta to: Internetowa wizytówka Oprogramowanie umożliwiające bezpieczne korzystanie z sieciLaszkowska J.: Komputer zagrożeniem dla dzieci i młodzieży "Wychowanie na co dzień" 2003 nr 12.. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.. Jak korzystać z portali społecznościowych?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt