Czy subwoofer jest potrzebny

Pobierz

Tak samo będzie jak zmienisz polaryzacje.. Chodzi o dodatkowy głośnik, którego zadaniem jest obsługa linii basu, a więc sławetnych niskich tonów.. Musi być szybki i głośny .. Mam Xboxa optykiem podłączony do amplitunera Onkyo TX-SR608.Do tego kolumny stereo Dali Concept.. W gruncie rzeczy są one emitowane także przez "normalne" głośniki, jednakże zwiększenie intensywności linii basowej zdaniem niektórych wpływa pozytywnie na to, co dociera do naszych uszu.Ponoć subwoofery aktywne mają mocniejszy bass od pasywnych, gdy jest on dodatkowo podłączony do wzmacniacza z wyjściem na subwoofer, i kolejna zaleta tego, że jak ustawiasz głośność na wzmacniaczu, to sterujesz samymi satelitami, a subwooferem (ale tego nie jestem pewien).. Mam to słyszeć ja a nie wszyscy do okoła.. Konieczne jest również odpowiednie dopasowanie wzmacniacza do modelu subwoofera.. Piotr Napisano 29 listopada 2018 Jeśli nie brakuje Ci basu, to subwoofera nie kupuj.. W przypadku pasywnego subwoofera nie wolno zapominać, że do reprodukcji dźwięków o niskiej częstotliwości potrzebna jest większa moc.. Pamiętaj również o tym, że tak naprawdę to odpowiednie skonfigurowanie subwoofera będzie przekładać się na… doskonałe brzmienie!. Jeśli jednak lubisz najniższe częstotliwości, a obecny zestaw nie do końca Cię w tej kwestii satysfakcjonuje, pomyśl o dobrym subwoofera.Jeśli chodzi o subwoofer do ciężkiego rocka to nie jest potrzebne w nim to aby bas schodził w nim bardzo głęboko..

Najmocniejszy subwoofer do samochodu.

taka prawda żadna kolumna nie zastąpi subwoofera, kolumna nie jest wstanie wytworzyc takich ciśnień.. I mam pytanie czy potrzebna mi do tego jest zwrotnicaSubwoofery, lub jak je nazywają, Saba, odtwarzają dźwięki od 25 do 180 Hz, a niektóre instancje są w stanie wytworzyć jeszcze niższy bas (od 15 do 170 Hz).. Zawsze możesz kupić zestaw, a jak będzie dla Ciebie za mało basu, to wtedy pomyśl nad zakupem subwoofera.. Głośnik niskotonowy może być również traktowany jako wyposażenie prestiżowe, jeżeli jest montowany w opcji (np.. Samochód to Astra f radio pioneer 150ui a głośniki w drzwiach mam standardowe.. Dodatkowym argumentem jest to że w przypadku subwoofera odciążamy cały system który dzięki temu lepiej pracuje.Subwoofer jest duży, ale można go postawić gdziekolwiek, np. pod biurkiem, bo ucho ludzkie nie lokalizuje dokładnie niskich tonów, nie wiadomo, z jakiego kierunku pochodzą.. Niestety podałam mój adres e-mail i nie wiem czy dobrze zrobiłam.. W środowisku domowym subwoofer jest zazwyczaj integralną częścią systemu kina domowego.Posiadanie subwoofera zdaniem niektórych entuzjastów kina domowego oraz słuchania muzyki na zaawansowanym systemie audio jest w zasadzie konieczne..

czy do np MARANTZ PM-52 potrzebny przedwzmacniacz??

Bose) jako uzupełnienie pasma dźwięku.. Saba może być używany w domu i w samochodzie.. Umieszczenie subwoofera blisko ściany pomieszczenia zwykle powoduje, że basu jest dużo i jest w miarę precyzyjny.. Przypomina on więc tradycyjne głośniki.. Wszystkie te typy znamy z sekcji niskotonowych konwencjonalnych, wielodrożnych zespołów głośnikowych, jednak w subwooferach mają one inne "udziały": obudowa z membraną bierną jest rzadko spotykana w kolumnach, a bardzo często w subwooferach; częściej pojawia się .Ja sam osobiście mam go ustawionego na 42-48 w 99 stopniowej skali głośności i w zupełności to wystarcza.. Twój adres email nigdy nie będzie pokazany na tym forum.. Kolumny ładnie grają ale już gorzej z tonami niskimi.W subwooferach są stosowane różne obudowy - zamknięte, bas-refleks i z membraną bierną.. Zapotrzebowanie na duże głośniki niskotonowe maleje z wiekiem.. Paradigmy rozniosą Ci chaupę ale jest warunek - mocny i wydajny piec więc: allegro.pl/rotel-ra-985bx-rewelacyjny-legnica-i5070112091.html allegro.pl/rotel-ra-980bx-wzmacniacz-i5054945703.htmlOkreślenie "pasywny" oznacza, że subwoofer musi być podłączony do zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera.. klopas (klopas) 9 Luty 2010 22:05 #4allegro.pl/kolumny-podstawkowe-paradigm-.v-6-i5062561328.html - i żaden subwoofer nie będzie potrzebny..

Czy dodatkowy głośnik do niskich tonów zawsze jest potrzebny?

Jednak zestawy z subwooferem brzmią inaczej niż 2.0, co może być np. wynikiem podziału pasma na tony niskie (dla subwoofera) i pozostałe (dla reszty głośników).Apr 2, 2021Czy subwoofer jest potrzebny?. Technics AX-6 i AX-7, AdiQ 4/04/04 17:16 posiadaly wbudowany wzmacniacz do subwoofera, ale juz od dawna nie sa produkowane, pozatym nie miały dekoderów Dolby Digital .Niektóre subwoofery mogą być bowiem całkiem niewielkie i wydobywać się z nich będzie bardziej głęboki bas, jak z większych urządzeń.. Oczywiście jeżeli ktoś szuka basu który wywołuje palpitacje w żołądku i przestawia meble w domu to nie jest to subwoofer dla niego, ale jako uzupełnienie zestawu stereo nadaje się znakomicie.To jest moje prywatne zdanie i taką posiadam wiedzę na ten temat, jak coś pomyliłem to niech znawcy się wypowiedzą :) senks, o to mi chodzilo:), Raist 4/04/04 19:24 123.. Takie rozwiązanie wydaje się bardziej kłopotliwe pod względem montażu.. Ma być po prostu więcej basu niż jest teraz.. Procesor ułatwia to, że nie trzeba kablami mieszać wystarczy dać phase z 0 na 180.. Podpowiadamy, kiedy warto sięgnąć po zestaw 2.0, a kiedy lepiej zdecydować się na głośniki z subwooferem.Zestaw ma dosyć mocne podbicie w granicach 60-70Hz, jest wystarczający do robienia imprezek w bloku, jednak w większych pomieszczeniach "nie wydala"..

Chciałbym zbudowac subwoofer i do tego wzmacniacz na TDA7294.

Jednak jeżeli chociaż raz ktoś miał okazje użytkować samochód z subwooferem, zawsze tego subwoofera będzie mu brakować.. Proszę o informację.. Odpowiedź jest zazwyczaj twierdząca.. Za 300sł można zrobić subwoofer aktywny na mostku TDA i STX GDN-27-150-8-x-xxsubwoofer to częśc kina domowego, jak go nie masz nie masz kd!. Jeśli tak to licz się z wydatkiem 2k przy najmniej.. Dzięki temu zestaw audio, jaki posiadasz w mieszkaniu, będzie ze sobą dobrze współgrał.Szukając odpowiedniego zestawu głośnikowego, każdy prędzej czy później staje przed jednym pytaniem: Czy potrzebny jest dodatkowy subwoofer?. Zaznacz to pole, jeśli chcesz być informowany o odpowiedziach w tym temacie.Witam Otrzymałam 2 wiadomości od tego samego kupującego na Allegro lokalnie z prośbą o podanie adresu e-mail w celu dokończenia sprzedaży.. Zbocza zboczami, a czy czasem twój problem nie leży w tym, że subwoofer nie jest wyrównany czasowo z wooferami.Czy subwoofer pod siedzenie jest dobrym rozwiązaniem?. Jeśli jesteś fanem filmów akcji lub muzyki z basami, powinieneś zainwestować w subwoofer, ponieważ soundbary bez subwoofera często nie są w stanie dobrze odtwarzać niskich częstotliwości.Feb 23, 2022Czy subwoofer jest potrzebny, czy gry mają obsługę subwoofera czyli zapisany dźwięk 5.1, czy ampli musi te niskie tony odfiltrować z dźwięku stereo.. Pozdrawiam Większego czy mniejszego, ale zawsze.. Chciałbym przeznaczyć na to nie więcej niż 300zł.Dodatkowy wzmacniacz do subwoofera samochodowego potrzebny jest natomiast w przypadku sprzętu pasywnego.. Wzmacniacz lub amplituner musi zatem .Jak głośnik pracuje w normalnej polaryzacji i dasz za dużo mocy to zacznie stukać o nabiegunnik.. Nie wymagam od tego nie wiadomo czego.. Zewnętrzny subwoofer daje zestawowi jeszcze więcej mocy i wytwarza znacznie bardziej imponujące basy niż większość soundbarów z wbudowanym subwooferem.1 day agohelp po co jest przedwzmacniacz duża różnica jest w jakości dzwięku?. A wy mieliście w swoich samochodach subwoofery ?Dobre głośniki komputerowe są niezbędne, by w pełni cieszyć się ulubioną muzyką, filmem czy grą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt