Bezpieczny internet prezentacje

Pobierz

Poprzedni.. Dzień Bezpiecznego Internetu.. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie iZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU 1.. Gry i zabawy dla dzieci młodszych.. PAMIĘTAJ, ŻEBY PODAWAĆ PRAWDZIWE INFORMACJE W BANKACH, CZY INNYCH INSTYTUCJACH.. Mogą one skasować dane, wyłączyć komputer, odgrywać niepożądane dźwięki, spowodować wolniejszą pracę komputera, kraść informacje znajdujące się na dysku.Prezentacja programu PowerPoint Bezpiecznie w sieci Czyli zasady bezpiecznej pracy w Internecie Zasady bezpiecznej pracy w sieci Masowy dostęp do Internetu, dynamiczny jego rozwój jak i praktyczny brak możliwości jego kontroli sprawił, że bezpieczeństwo pracy w sieci jest niezwykle ważne dla każdej osoby.Opublikowano: 27 kwietnia 2022.. Taka już jest specyfika internetu, że łączy w sobie kopalnię wiedzy i wielki śmietnik.Niewszystkieinformacjedostępne w intreneciesąprawdziwe Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności z kim rozmawiasz w interecie!. Pamiętaj, że w Internecie nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz!. Czasami o wiele łatwiej jest porozmawiać z kimś obcym w sieci, niż z koleżanką, kolegą, a nawet z mamą czy tatą w świecie realnym (w szkole, czy przy rodzinnym obiedzie.. ).pozostawiamy biernie -automatycznie lub półautomatycznie-korzystającz Internetu (np. numer IP, informacje o używanymsystemie operacyjnym)..

Zasady korzystania z internetu.

Informacje te, połączone ze sobą, mogą przestawić charakterystyczne dla danego użytkownika wzorce korzystania z sieci, jego preferencje, poglądy,wybory.BEZPIECZNE SURFOWANIE W INTERNECIE Bezpieczne korzystanie z Internetu, to umiejętnośćsprawnego poruszania sięw cyberświecieoraz dostrzegania i omijania zagrożeń.. •Aktualizuj oprogramowanie antywirusowe, •Pamiętaj treści zamieszczone w sieci (zdjęcia, posty, komentarze) nigdy nie zostaną usunięte, •Nie otwieraj nieznanych załączników w wiadomościach e-mail, •Nie udostępniaj swoich danych w Internecie.Można długo wymieniać rodzaje szkodliwych materiałów dostępnych dla dzieci w internecie: pornografia, przemoc, wulgarność, rasizm i ksenofobia, sekty i inne formy psychomanipulacji, używki, broń i hazard.. !-Szanuj Innych ludzi (ich religie prawo narodowość) -Korzystaj z Umiarem z InternetuW tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 9 lutego.. Następny.. Po piąte - chroń dzieci przed niebezpieczeństwem w Internecie.BEZPIECZNY INTERNET Zestaw ten zawiera 2 interaktywne prezentacje, test wiedzy, teleturniej, gry oraz karty pracy w formacie pdf.. 5.prezentację wykonała Kaja i Klaudia .. Komunikacja .2.. BezpiecznyBezpieczny InternetInternet 2.. Wirusy niszczą dane oraz twarde dyski komputerów ,a także zmieniają czas..

Prezentacja na temat "Bezpieczny internet".

Owce w Sieci.. Co zrobić, aby było bezpiecznie?. Show full textWirusy też są złośliwe.. Nie klikaj w podejrzane linki!. Nie przeglądaj stron oznaczonych ostrzeżeniami o nieodpowiedniej treści!. Prezentacja w formie zdjęć do pobrania.. 25,00 złRealizując edukację z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu w naszej szkole, podjęliśmy szereg działań edukacyjnych zmierzających do uświadomienia dzieciom zagrożeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem Internetu.. Wczytywanie.. Włącz autoodtwarzanie.. Szpiegowanie, wykradanie poufnych informacji, danych logowania i materiałów służbowych to tematy, które coraz częściej pojawiają się w mediach.. Po drugie - skutecznie chroń swoje dane.. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.. Zabawa w Internet.. Następny.. Chmury wyrazowe, grafika/komiksy;10 PRZYKAZAŃ INTERNAUTY PAMIĘTAJMY O TEGOROCZNYM HAŚLE: SERFUJMY.. RESPEKTUJMY.. 3.O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.. Taka oznaka mówi nam że komputer został zainfekowany.Transcript.. Aby czućsię bezpiecznie w sieci, należyposiadaćinformacje o tym jak zabezpieczyć sprzęti jak chronićswojąprywatnośćoraz nie daćsięoszukaćinternetowym przestępcom.Prezentacja dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie Transcript 1.. Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem "wielkim śmietnikiem"..

Po trzecie - uważaj na internetowe znajomości.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dec 14, 2021Internet - to kopalnia wiedzy i plac zabaw.. Zasady Bezpicznego korzystania z Internetu .. Filmy animowane o bezpieczeństwie w Internecie.. Czyli jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci nie narażając sie na niebezpieczeństwo .. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Oprogramowanie szpiegujące, czyli spyware zaczyna stanowić coraz większy problem.. Nasza szkoła przystąpiła do akcji Dzień bezpiecznego Internetu pod hasłem "Działajmy razem".Plik Bezpieczny Internet.ppt na koncie użytkownika clatom • folder Prezentacje multimedialne • Data dodania: 28 lip 2011.. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest.. Dyżurnet.. Oprócz wielu wartościowych rzeczy dzieci i młodzież mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy.. Zagrożenia związane z utratą prywatnych informacji na skutek działania .10 PRZYKAZAŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 4.. •Korzystając zkomputera z dostępem do Internetu, jesteś narażony na ściągnięcie tzw. wirusów, czyli programów mających, wzałożeniu ich autora, uszkodzić twój komputer..

Jeżeli coś cię zaniepokoi , ktoś wrzuca bez twojej zgody twoje zdjęcia/filmiki do internetu zgłoś to rodzicom bądź opiekuną.

Korzystaj z możliwościjakiedaje internet Zastanówsię, jakmożesztwórczowykorzystaćjegopotencjał PrzestrzegajprawaPrezentacja Mariki H.

wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt